Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Повідомлення

про  оприлюднення регуляторного акту проекту рішення сесії Красилівської сільської ради  «Про податок на нерухоме  майно, відмінне від земельної ділянки» від 11.06.2014 року

 

          Відповідно до ст.ст. 9, 13 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” від 11.09.2003 р. № 1160-IV,  та з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, виконавчий комітет  Красилівської сільської ради повідомляє про наміри оприлюднити регуляторний акт - проект рішення  Красилівської сільської  ради „Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ”.

          Проект спрямований на розширення бази оподаткування, задоволення потреб громадян та суб’єктів підприємницької діяльності в здійсненні господарської діяльності та захисті їх законних прав та інтересів, залучення додаткових коштів до місцевого бюджету.

           Проект даного рішення розроблено відповідно до вимог Податкового кодексу України, Конституції України,  Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Поштова та електронна адреса розробника проекту: 07451, Київська обл., Броварський  район, с. Красилівка вул. Сергія Басова,43, тел. 74233, e-mail: sekretar@krasylivka-rada.gov.ua

З метою одержання зауважень та пропозицій електронну версію проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу  розміщено в мережі Internet на офіційному сайті Краилівської сільської ради  krasylivka-rada.gov.ua

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 1 місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу.

Зауваження та пропозиції у друкованому або електронному вигляді слід надсилати на адресу: 07451 Красилівська сільська рада Київська обл., Броварський  район, с. Красилівка вул. Сергія Басова,43, тел. 74233, e-mail: sekretar@krasylivka-rada.gov.ua

 

 

 

           Сільський голова                                           Р.Л.Нагібіна

 

 

 


                    КРАСИЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

             БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 РІШЕННЯ

 

Про податок на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки

 

               Керуючись ст.ст.7,10,12,265, п.5 розділу ХІХ Податкового кодексу України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія Красилівської  сільської  ради

 

ВИРІШИЛА:

 

1.     Ввести в дію з 01 січня 2015  року на території Красилівської сільської  ради податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

2.     Затвердити Положення про   податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додається).

3.     Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів і цін

                 

Сільський голова                                              Р.Л. Нагібіна



с. Красилівка 
11.07.2014р. 
№555 ХХХХ сесія – VI скликання

 

 

  

Д О Д А Т О К    №1

до рішення № 555

XХХХ сесії Красилівської  сільської ради VІ скликання

від 11.07.2014 року

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

1.Загальні положення

1.1.Об’єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки. Об’єкти житлової нерухомості поділяються на такі типи:

а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості;

б) житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

в) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

г) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

д) котедж – одно -, півтора поверховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

е) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах – ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів;

є) садовий будинок - будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків;

з) дачний будинок - житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку.

 

2. Платники податку

2.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

2.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб.

а) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

3. Об’єкт оподаткування

3.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості, в тому числі його частка.  {Підпункт 265.2.1 пункту 265.2 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

3.2. Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;  {Підпункт "б" підпункту 265.2.2 пункту 265.2 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;

ґ) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника; {Підпункт "ґ" підпункту 265.2.2 пункту 265.2 статті 265 в редакції Закону № 403-VII від 04.07.2013}

д) гуртожитки.

е) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.  {Підпункт 265.2.2 пункту 265.2 статті 265 доповнено підпунктом "е" згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 

4. База оподаткування

4.1. Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток.  {Підпункт 265.3.1 пункту 265.3 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

4.2. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.  {Підпункт 265.3.2 пункту 265.3 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

4.3. База оподаткування об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.  {Підпункт 265.3.3 пункту 265.3 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

4.4. У разі наявності у платника податку - фізичної особи більше одного об’єкта оподаткування, в тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків), база оподаткування обчислюється виходячи з сумарної житлової площі таких об’єктів з урахуванням норм підпункту 5.1 пункту 5 цього положення.  {Підпункт 265.3.4 пункту 265.3 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 

5. Пільги із сплати податку

5.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:  {Абзац перший підпункту 265.4.1 пункту 265.4 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

{Підпункт "а" підпункту 265.4.1 пункту 265.4 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів; {Підпункт "б" підпункту 265.4.1 пункту 265.4 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів.  {Підпункт 265.4.1 пункту 265.4 статті 265 доповнено підпунктом "в" згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

{Абзац п'ятий підпункту 265.4.1 пункту 265.4 статті 265 в редакції Закону № 403-VII від 04.07.2013}

Пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

{Підпункт 265.4.1 пункту 265.4 статті 265 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 5.2  Міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

 Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до абзацу першого цього підпункту. {Пункт 265.4 статті 265 доповнено підпунктом 265.4.2 згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 

6. Ставка податку

6.1. Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. {Підпункт 265.5.1 пункту 265.5 статті 265 в редакції Закону № 403-VII від 04.07.2013}

6.2 Ставки податку для фізичних осіб встановлюються в таких розмірах:

а) не більше 1 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

 б) 2,7 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;

 в) 1 відсоток - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;

 г) 2,7 відсотка - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.  {Пункт 265.5 статті 265 доповнено підпунктом 265.5.2 згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

6.3  Ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:

 а) 1 відсоток - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

 б) 2,7 відсотка - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

{Пункт 265.5 статті 265 доповнено підпунктом 265.5.3 згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 

7. Податковий період

7.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

8. Порядок обчислення суми податку

8.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у такому порядку:

 а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється виходячи із бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 5.1. пункту 5 цієї статті, та відповідної ставки податку;

 б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного виду, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 5.1 пункту 5 цієї статті, та відповідної ставки податку;

 в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" підпункту 5.1 пункту 5 цієї статті, та відповідної ставки податку;

 г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів 2 і 3 цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги житлової площі кожного з об’єктів житлової нерухомості.

{Підпункт 265.7.1 пункту 265.7 статті 265 в редакції Закону № 403-VII від 04.07.2013}

 8.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 8.1. пункту 8 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). {Абзац перший підпункту 265.7.2 пункту 265.7 статті 265 в редакції Закону № 403-VII від 04.07.2013}

 Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права власності на такий об'єкт.

 Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

{Підпункт 265.7.2 пункту 265.7 статті 265 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів. {Підпункт 265.7.2 пункту 265.7 статті 265 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 8.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

·        об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

·        розміру житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

·        права на користування пільгою із сплати податку;

·        розміру ставки податку;

·        нарахованої суми податку.

 У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. {Підпункт 265.7.3 пункту 265.7 статті 265 в редакції Закону № 403-VII від 04.07.2013}

8.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані до 15 квітня року, в якому набрала чинності ця стаття, а в наступні роки щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

8.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

{Абзац перший підпункту 265.7.5 пункту 265.7 статті 265 із змінами, внесеними згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт. {Підпункт 265.7.6 пункту 265.7 статті 265 виключено на підставі Закону № 403-VII від 04.07.2013}

 

9. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком

9.1. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 01 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

9.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

10. Порядок сплати податку

10.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів. {Підпункт 265.9.1 пункту 265.9 статті 265 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 403-VII від 04.07.2013}

 

11. Строки сплати податку

11.1. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 

 

Секретар                                                  О.Е.Кононенко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНАЛІЗ

РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення Красилівської сільської ради

 «Про податок на нерухоме  майно, відмінне від земельної ділянки»

 

              Аналіз регуляторного впливу проекту рішення сільської ради

«Про податок на нерухоме  майно, відмінне від земельної ділянки» підготовлено згідно з вимогами Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308   “Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту”,  Закону України від 04.07.2013 року №403-VII, яким внесено зміни до діючої редакції ст.265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу України

 

1. Проблема, яку планується розв’язати.

З прийняттям Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 – VI встановлюється новий податок - податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, внесення змін відповідно до Закону України від 04.07.2013 року №403-VII, яким внесено зміни до діючої редакції ст.265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу України. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості

База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.

База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири - на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.

в) для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів.

 

Відповідно до Податкового кодексу України ставки податку встановлюються селищною радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості:

-         Ставки податку для фізичних осіб встановлюються в таких розмірах:

 

а) не більше 1 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

 

 б) 2,7 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;

 

 в) 1 відсоток - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;

 

 г) 2,7 відсотка - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.

 

-          Ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:

 

 а) 1 відсоток - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

 

 б) 2,7 відсотка - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

 

 

2. Цілями регулювання є:

-   отримання додаткового обсягу надходжень до сільського бюджету ;

- забезпечення дотримання вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 – VI;

- відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування при вирішенні питань, пов’язаних зі справлянням податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

 

3.Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення            зазначених цілей.

     Альтернатива відсутня. Згідно вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 – VI введення в дію податку на нерухоме майно відмінного від земельної ділянки є обов’язковим.

Ставки податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, запропоновані проектом рішення Красилівської  сільської ради “Про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки”  чітко визначені відповідно до вимог Податкового кодексу України є максимально прийнятними та економічно обґрунтованими.

 

4. Механізм розв’язання проблеми.

Проблему наповнення доходної частини сільського бюджету пропонується розв’язати шляхом затвердження проекту рішення Красилівської сільської  ради   “Про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки”.

Запропонований вихід із ситуації, що склалася, відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме: доцільності, ефективності, збалансованості, передбачуваності, принципу прозорості та врахування громадської думки.

Даний проект рішення сільської ради підлягає оприлюдненню на офіційному сайті Красилівської сільської ради у мережі Інтернет.

 

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі            прийняття запропонованого регуляторного акту.

     Прийняття вищезазначеного рішення сільської ради надає можливість:

- отримати стабільні надходження до сільського бюджету;

- збільшити обсяги видатків для забезпечення фінансування повноважень органів місцевого самоврядування.

     Позитивними факторами будуть:

- додаткові надходження до сільського бюджету ;

- здійснення планування та прогнозування надходжень від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки при формуванні сільського бюджету.

 

6. Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акту.

Планується стабільне надходження податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки до сільського бюджету в залежності від кількості введення в експлуатацію нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню та зміни законодавства. Додаткового фінансування введення в дію запропонованого НПА не потребує.

Аналіз вигод та витрат проекту рішення.

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Органи місцевого самоврядування

Збільшення надходжень до сільського бюджету і можливість збільшення витрат на фінансування покладених на органи місцевого самоврядування повноважень.

Процедура розробки регуляторного акту, збільшення навантажень на працівників державних установ по забезпеченню виконання вимог, встановлених проектом

Фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості

Прозорість дій місцевих органів влади, гарантоване забезпечення належними умовами для забезпечення життєдіяльності сільської ради

Витрати на сплату податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

 

7. Обґрунтування терміну дії запропонованого регуляторного акту.

     Термін дії запропонованого регуляторного акту має постійний характер з моменту набрання ним чинності, з можливістю внесення до нього змін та його відміни у разі зміни чинного законодавства, чи в інших необхідних випадках.

 

8. Показники результативності регуляторного акту.

    Показником результативності зазначеного рішення є надходження від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

     Базове відстеження здійснювати після набрання чинності регуляторним актом або більшістю його положень, але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього рішення; повторне - через рік з дня набрання ним чинності; періодичне - раз на кожні три роки.

 

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження      результативності акту.

Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися за допомогою наступних заходів:

- аналіз статистичних даних щодо надходження від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки;

- відстеження динаміки зростання надходжень від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.

 

 

Секретар                                                                 О.Е.Кононенко

 


Comments